На 9 и 10 май в Казанлък се проведе Общинско първенство по шахмат, съобщиха за "Фокус" от общинската администрация. Състезанието бе под домакинството на Шахматен клуб “Казанлък 21", с председател Петранка Драганова. То се проведе в две възрастови групи 5-7 клас и 8-10 клас.

Купата за първото място във възрастова група 5-7 клас взеха ОУ “Мати Болгария". Среброто спечелиха ППМГ “Никола Обрешков", а трети се класира отборът на СУ “Екзарх Антим I". Само половин точка не достигна на ОУ “Св. Паисий Хилендарски" в борбата за бронзовия медал.

При възрастовата група 8-10 клас взеха участие ПГ “Иван Хаджиенов", ППМГ “Никола Обрешков", СУ “Екзарх Антим I" и Професионална гимназия по лека промишленост и туризъм.

Купата за първото място отиде при ППМГ “Никола Обрешков", последвани от ПГ “Иван Хаджиенов", а трети се класираха СУ “Екзарх Антим I".