Тази година католици и православни посрещат заедно Великден. Най-голямата католическа общност в България - над 20 000 души, която е в Пловдив и областта отбелязва тихо Велика събота.

Това е традицията на католиците. Според вярванията, днес е ден на тиха молитва и преклонение пред мъртвия Иисус Христос. Днес няма служба сутринта и на обед, има само вечерна служба, която започва в 20:00 часа във всички католически храмове, информира БНТ.

Отец Димитър, католически свещеник в храма "Свети дух": "Да се радва Земята, озарена от такова сияние и осветена с блясъка на вечния Цар да почуства, че е изчезнал мракът по цялата Вселена, да се радва и Майката църква, украсена със сиянието на такава светлина. Този храм да екне от гласовете на ликуващия народ. И нека към тези възторжени думи на литургията да приложим и един скромен поздрав от нашата най-малка енориашка за всички вас.