12-годишното, което пострада при катастрофата в Горна Оряховица е изведено от Реанимация. Другото пострадало момче на 15 години остава настанено в Детската реанимация на университетската спешна болница, съобщават от УМБАЛСМ "Н. И. Пирогов".
ФОКУС припомня, че тежката катастрофа стана късно през нощта на 18 юни 2026 г. Зад волана е бил 15-годишен младеж, който взел автомобила на баща си без разрешение. В превозното средство са пътували още четири деца на възраст между 12 и 14 години. Вероятната причина за инцидента е високата скорост, в резултат на която непълнолетният водач е изгубил контрол над управлението. Преди да се вреже в бетонен стълб, колата се е ударила последователно в два други автомобила, два контейнера за смет и гаражна врата.
Две от пострадалите деца бяха транспортирани по спешност с въздушни линейки, изпратени от базите в Сливен и София.



17:01 / 24.06.2026
309



