Нова малка горичка вече расте в район "Младост"! Това каза кметът на район "Младост" в София Ивайло Кукурин.
По думите му 25 млади иглолистни дръвчета са станали част от Парк "Лидъл“ в ж.к. "Младост 3“, благодарение на дарение на "Спотлес“ ЕООД, което са приели с удоволствие.
"Тази инициатива е още една стъпка към реализирането на нашата визия за по-зелен и по-подреден район и е част от цялостната концепция за развитието на "Младост Център“ – пространство със зеленина, нова администрация, Културен център, Спортна зала и нова църква", допълни Кукурин.
Той благодари на дарителите за жеста към района. "Именно чрез подобни добри инициативи и общи усилия успяваме да създаваме по-приятна, зелена и приветлива среда за живот в "Младост“. Районната администрация вече полага необходимите грижи за новозасадените фиданки, за да могат след години те да се превърнат в истинска зелена горичка. Обръщам се и към всички жители с молба да пазим младите дръвчета и да не допускаме тяхното увреждане. Нека заедно дадем шанс на тази малка горичка да порасне и да се превърне в още едно любимо зелено кътче на "Младост“. Защото всяко засадено дърво е инвестиция в по-добрия облик на района и в качеството на живот на бъдещите поколения", каза още той.




12:43 / 23.06.2026
364




