Огнян Атанасов, предаде репортер на "Фокус“. Първата стъпка е създаването на детски кът. Докато родителите попълват документи, техните деца могат де се забавляват в обособеното за тях място, в което има различни играчки, книжки, игри и други занимания за най-малките.
Създадено е отделно гише за обслужване на представителите на бизнеса, има и други две – за граждани.
Третата стъпка е система за обратна връзка за служителите, която е поименна. "Може да оцените всеки един служител с който сте имали допир, а ние да получим обратна връзка за него. Благодарен съм на учениците от ПМГ, които разработиха софтуера. Това доказва, че Общината може да си партнира с училищата, че нашите училища произвеждат качествени, работливи и работни деца, които утре ще имат добра реализация благодарение на придобитите умения“, каза инж. Огнян Атанасов. Кметът призова гражданите да бъдат активни и да дават своите оценки. След попълването на анкетата се изписва и телефонния номер на кмета, което позволява всеки да го потърси, ако това е необходимо.
Софтуерът е разработен от завършващите XII клас специалност "Програмно осигуряване“ в ПМК – Кюстендил. Те се занимават със задълбочено изучаване на различни дисциплини за програмиране, а класен ръководител е Цветяна Йовева. Самата разработка на софтуерния продукт е отнела няколко месеца.
Общината в Кюстендил предприе три стъпки за подобряване на обслужването на гражданите и бизнеса. Това съобщи пред журналисти кметът на Община Кюстендил инж.