Стара Загора отново ще бъде част от Европейската нощ на музеите на 16 май 2026 г. с богата програма от събития, изложби и концерти на различни локации. Жителите и гостите на града ще могат да се насладят на безплатни посещения в културните институции между 19.00 и 23.00 ч.
В Регионалния исторически музей са предвидени музикална програма, изложби и творческо ателие за деца. Кулминацията на вечерта ще бъде огненото шоу "Firefly" от 22.00 ч. в Лапидариума.
В музей "Неолитни жилища“ посетителите ще могат да видят как праисторията оживява чрез виртуалната реалност и късометражните анимации, показващи бита и занаятите от епохата.
В Музея на религиите са организирани творчески ателиета за деца, музикален поздрав и изложба.
В Художествената галерия посетителите могат да се включат в творческа работилница "Вселената от цветове“, а след това да се насладят на бутиков концерт с оперни арии и рок концерт с участието на популярни музиканти.
Музей "Литературна Стара Загора“ ще посвети вечерта на Втория национален конкурс за хайку поезия "С дъх на липи“ – събитието е с начален час 17.30 ч.
В къща музей "Гео Милев“ ще се проведе среща с писателя Спасимир Тренчев и представяне на книгата му "Преди да се събудиш“ от 19.00 ч.



09:00 / 05.05.2026
1281





