Днес до 16:00 ч. в Казанлък се провежда кампания за предаване на опасни отпадъци от бита на бул. "Княз Александър Батенберг“ № 1 (паркинг зад Универмага). Всеки гражданин ще може да предаде своя опасен битов отпадък.
В пункта се приемат:
- лекарства с изтекъл срок на годност
- живак, живачни термометри и др.
- бои, лакове и разредители, лепила, пяна, силикон и др.
- мастила и тонери, домакински препарати (битова химия)
- фотографски материали, киселини и основи, пестициди и други препарати за растителна защита и борба с вредители, както и празни опаковки, обозначени със символите за опасност.
Не се приемат:
- бутилки под налягане (с изключение на аерозоли)
- газове, литий, натрий и калий, инфекциозни отпадъци (спринцовки, ваксини и др.)
- батерии, електроника и електрически уреди, както и отпадъци/материали с неизвестен състав
Когато носите опасни отпадъци за предаване, е важно да знаете дали сред тях има:
- живак или живачни термометри
- киселини или основи
- вещества без етикет, но с ясен състав
- отворени или повредени опаковки.
Отделете предварително тези отпадъци и ги посочете при предаването, за да бъдат обезопасени при транспортиране.



12:00 / 21.04.2026
1815




