Днес до 16:00 ч. в Казанлък се провежда кампания за предаване на опасни отпадъци от бита на бул. "Княз Александър Батенберг“ № 1 (паркинг зад Универмага). Всеки гражданин ще може да предаде своя опасен битов отпадък.

В пункта се приемат:

- лекарства с изтекъл срок на годност

- живак, живачни термометри и др.

- бои, лакове и разредители, лепила, пяна, силикон и др.

- мастила и тонери, домакински препарати (битова химия)

- фотографски материали, киселини и основи, пестициди и други препарати за растителна защита и борба с вредители, както и празни опаковки, обозначени със символите за опасност.

Не се приемат:

- бутилки под налягане (с изключение на аерозоли)

- газове, литий, натрий и калий, инфекциозни отпадъци (спринцовки, ваксини и др.)

- батерии, електроника и електрически уреди, както и отпадъци/материали с неизвестен състав

Когато носите опасни отпадъци за предаване, е важно да знаете дали сред тях има:

- живак или живачни термометри

- киселини или основи

- вещества без етикет, но с ясен състав

- отворени или повредени опаковки.

Отделете предварително тези отпадъци и ги посочете при предаването, за да бъдат обезопасени при транспортиране.