Един човек е пострадал при пожара във Варна тази вечер, потвърдиха от пресцентъра на ОДМВР - Варна за ФОКУС.

Инцидентът е възникнал преди броени минути в района на ж.к. "Владислав Варненчик" 227, като към мястото веднага са били насочени екипи на полицията и пожарната. От полицията уточниха, че пострадалият гражданин е с изгаряния и вече е транспортиран с линейка до болнично заведение за оказване на спешна медицинска помощ.

На мястото на произшествието са изпратени общо шест екипа на пожарната, които в момента активно овладяват ситуацията.

ФОКУС припомня, че първоначално граждани споделиха в социалните мрежи кадри на гъсти облаци черен дим, издигащи се високо над града.

Причините за възникването на огъня и размерът на нанесените материални щети тепърва ще се изясняват от компетентните органи.