Престижно отличие получи проф. д-р Димитър Димитров - ректор на ВТУ "Св. св. Кирил и Методий". Той бе удостоен с "ERASMUS Academic Minister“ в рамките на 22. Международен конгрес и изложение по програма "Еразъм+“ (ERACON 2026).
Наградата се присъжда на проф. Димитров за изключителен принос към развитието и утвърждаването на програма "Еразъм+“ във висшето образование и е признание за дългогодишната му активна работа като институционален координатор по програмата.
Наградата бе връчена от г-н Йоханес Герингер, представител на Европейската комисия, Генерална дирекция "Образование, младеж, спорт и култура“, отдел "Висше образование“, програма "Еразъм+“.



18:49 / 23.06.2026
213




