Двудневен фестивал "Млада синя земя" в Природонаучен музей - Пловдив

©
Той ще се проведе в периода от 𝟐𝟏-ви до 𝟐𝟐-ри април 2023 г.
В него могат да участват деца и младежи от 5 до 18 години, като представят своите произведения и изпълнения в категории "Изобразително изкуство“, "Музика“ и "Танци“.
Участниците ще бъдат разделени на възрастови групи (до 10 години и над 10 години) и ще се оценяват от специализирано жури в съответните области.
В първия ден от фестивала - 𝟐𝟏.𝟎𝟒.𝟐𝟎𝟐𝟑 г. /петък / между 𝟏𝟎:𝟑𝟎 и 𝟏𝟔:𝟎𝟎 часа във фоайето на музея ще се състоят изпълненията в категориите "Музика" и "Танци"
Също така в първия ден от фестивала - 21.04.2023 г. (петък) от 17:00 часа, в зала "Планетариум" всички , спечелили безплатен билет от проведената томбола, ще имат възможността да присъстват на премиерата на най-новия филм - продукция на Регионален природонаучен музей Пловдив съвместно с Европейската космическа агенция - "Нашата безценна планета".
Както всяка година са предвидили грамоти и награди за най-високо оценените таланти.
Във втория ден от фестивала - 𝟐𝟐.𝟎𝟒.𝟐𝟎𝟐𝟑г. /събота/, Международният ден на Земята са организирани различни работилници, образователни игри и много изненади, които ще се състоят от 𝟏𝟎:𝟑𝟎 до 𝟏𝟔:𝟎𝟎 часа в експозиционните зали на музея.
Екипът на Зелени "Балкани" ще представи "Оживялата изложба". Тя показва макети в реален размер и оцветяване на редки и защитени видове птици, които се срещат в обхвата на Зеления пояс на територията на България, Гърция и Турция - белошипа ветрушка, царски орел, червеногуша гъска и други. Изложбата ще бъде позиционирана в "Изложбена зала“ на Регионален природонаучен музей Пловдив.
Екипът на БДЗП ще представи информационен щанд, както и образователна игра "Открий двойката на видовете птици", която ще се състои от 11:00 ч. до 14:00 ч. в експозиционна зала "Птици", в Регионален природонаучен музей Пловдив.
Сдружение "АртеВизия" са подготвили арт работилница и забавна игра на тема: "Надхитри Кактуса", което включва - "Що е кактус?“, "Как и къде се отглежда?", "Хубаво или лошо е да си "бодлив"? и т.н.
Творческата част представлява изработване на медали за Шампиони. Ще ги заслужат тези, които са най-точни и бързи в последващата състезателна игра. Тя ще бъде отборна - с рингове и кактуси мишени. Всяко дете ще си тръгне с медал като победител. Препоръчителната възраст за участниците е от 5 до 12 години.
Сдружение "АртеВизия" се ангажира с провеждането на заниманията, макетите и материалите за тях.
Жури в категория: Изобразително изкуство: Христо Жеков
Жури в категория "Музика и танци": Цвета Карагеоргиева
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Археолози се натъкнаха на ограбен гроб при спасителните разкопки ...
21:17 / 03.05.2025
Напрежение пред "Пирогов" заради докарано починало дете
20:49 / 03.05.2025
Криминален психолог с интригуващи предположения за жестокото убий...
19:09 / 03.05.2025
Пловдивчанин е направил опит да се самоубие
19:12 / 03.05.2025
Актуални теми
Анкета
Не (21399) | 40% | ![]() |
Да, но отложено и превъртам реклами и съдържание (19679) | 37% | ![]() |
Да, гледам по традиционен начин (12158) | 23% | ![]() |