Двама са пострадали при пътни инциденти в Казанлък през изминалото денонощие съобщиха за ФОКУС от ОДМВР-Стара Загора.

По първоначална информация, на 16 март около 15:04 ч., на бул."Освобождение" /кръстовището с ул."Ген. Драгомиров"/, е настъпило пътнотранспортно произшествие. То е между л.а."Пежо", управляван от 72-годишен мъж и мотоциклет "Хонда", управляван от 30-годишен мъж. Пострадал е мотоциклетистът, оказана му е медицинска помощ от екип на ФСМП и е освободен. Водачите са тествани за употреба на алкохол, отчетени са отрицателни резултати. На 72-годишния водач е съставен акт за установено административно нарушение. Местопроизшествието е посетено и обслужено от екип на РУ-Казанлък.

Около 17:40 ч. е настъпило друго пътнотранспортно произшествие. По първоначална информация, по ул. "Ръжена" се е движил л.а."БМВ", управляван от 25-годишен мъж, като с гумата си преминава през крака на 30-годишна жена. Пострадалата е откарана със собствен транспорт до ФСМП, пренасочена е за лечение в болница в Стара Загора, без опасност за живота. Водачът е тестван за употреба на алкохол, отчетен е отрицателен резултат. В РУ-Казанлък е образувано досъдебно производство под надзора на Районна прокуратура-Стара Загора.