Два сигнала за смърт в "Дома на ужасите" в село Ягода са получени в Районна прокуратура-Стара Загора

©
Спрямо В.Ж., Д.Д., М.Ж., Д.А. и Г.С. са повдигнати обвинения за това, че в периода от 10 април до 6 юни 2025 г. в с. Ягода, в два частни имота, състоящи се от обособени жилищни сгради - бунгала, противозаконно са лишили от свобода обитатели на съответните постройки, като деянието е извършено по начин, мъчителен за тях.
В.Ж., Д.Д., М.Ж. и Д.А. са привлечени като обвиняеми и за това, че в същите частни имоти са изложили на опасност живота на хора, лишени от възможността да се грижат за себе си, като са съзнавали това и не са се притекли на помощ.
С.Л. и Г.С. са привлечени като обвиняеми и за това, че в същите частни имоти са причинили средна телесна повреда на повече от едно лице, като деянието е извършено по начин, особено мъчителен за пострадалите.
Д.А. и Г.С. са привлечени като обвиняеми за това, че противозаконно са пречили на служители на Агенцията за качество на социалните услуги и Агенция за социално подпомагане да изпълнят задълженията си.
Д.А.. и С.Л. са привлечени като обвиняеми за това, че са скрили чужди документи – документи за самоличност, с цел да набавят за себе си облага.
По делото се извършват действия по разследването – назначаване на съдебномедицински, токсико-химични и фармакологични експертизи, анализиране на веществени доказателства, разпити на свидетели и др.
Утре, 10 юни 2025 г., Районна прокуратура-Стара Загора ще внесе искане в Районен съд-Казанлък за вземане на мярка за неотклонение "задържане под стража“ спрямо обвиняемите.