Директорът на СДВР: Поръчка стои зад опита за убийство на Митко Русия и сина му, има двама задържани

© Булфото
"Няколко дни преди подготвяното убийство извършителите са следили жертвите си, маршрута им. Избрали са място, по което да стрелят по тях - да няма камери и зад храсти, в които да се крият. След опита за убийство, престъпниците са избягали с джип на марката "Мерцедес" с крадени номера. Те са оставили превозното средство в столичния квартал "Изток". Бяхме поставили денонощни постове, които да следят кой ще потърси автомобила и, след като никой не го потърси, полицията извърши оглед и експертизи. Бяха взети натривка от барутни частици и ДНК на лицата, които са управлявали джипа", каза директорът.
Николов каза, че има две задържани лица по случая - 50-годишен македонец и 43-годишен българин. На 29 април е бил претърсен и дома на човек, за когото има информация, че продал оръжието на извършителите. Униформените са открили на мястото и огромен арсенал от огнестрелни оръжия.
"Вчера едното от задържаните лица получи постоянна мярка, с решение на съда, а на другото му бе потвърдена мярка "задържане под стража", допълни той.
Директорът бе категоричен, че е поръчково убийството, тъй като извършителите и жертвите не се познавали.
"Фокус" припомня, че престъплението срещу Митко Русия, който е известен лихвар и сина му стана на 1 септември 2024 г.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Увеличение на случаите на домашно насилие в Смолянско, отчита пол...
19:28 / 09.05.2025
Пожар в източната част на Пловдив
19:34 / 09.05.2025
Актуални теми
Анкета
Не (21539) | 40% | ![]() |
Да, но отложено и превъртам реклами и съдържание (19789) | 37% | ![]() |
Да, гледам по традиционен начин (12215) | 23% | ![]() |