Дете и мъж пострадаха при пътни инциденти в Старозагорско, съобщиха за ФОКУС от ОДМВР-Стара Загора.
На 21 февруари, в 11.50 ч. по ул. "23-ти септември" в Раднево, е настъпило пътнотранспортно произшествие. По първоначална информация е самокатастрофирал л.а."Фолксваген", управляван от 55-годишен мъж. Водачът е откаран е във ФСМП, а впоследствие в болница в Стара Загора, където е обслужен и освободен за домашно лечение. Поради здравословното му състояние не е тестван на място с техническо средство за употреба на алкохол, взета е кръвна проба за анализ. В РУ-Раднево е образувано досъдебно производство под надзора на Районна прокуратура-Стара Загора.
На 21 същата дата, около 19:00ч. на кръстовището на ул. "Уилям Гладстон" и ул. "Хр. Ботев" в Стара Загора, е настъпило друго пътнотранспортно произшествие. По първоначална информация, то е между л.а. "Рено", управляван от 20-годишна жена и 16-годишна пешеходка, която била на пешеходна пътека. Пострадала е пешеходката, оказана й е медицинска помощ на място от екип на ЦСМП и е освободена. Водачката е тествана за употреба на алкохол, отчетен е отрицателен резултат. Местопроизшествието е посетено и обслужено от екип на сектор "Пътна полиция".



12:00 / 23.02.2026
1795


