Районна прокуратура-Стара Загора наблюдава досъдебно производство за това, че на 17 юни в Стара Загора е причинена средна телесна повреда на 72-годишен мъж.

Около 14,30 ч. на тел. 112 е бил получен сигнал за пострадал от побой възрастен мъж, който се намирал в безпомощно състояние близо до жилищен блок в гр. Стара Загора. Пристигналите на място полицейски служители установили, че той е на 72 г. и е бил нападнат от четирима непознати младежи. Те го напръскали със спрей и изритали в гърба, при което мъжът загубил равновесие и паднал на земята.

Пострадалият е бил настанен в болница с причинена фрактура. При проведени оперативно-издирвателни действия е установено, че извършители на деянието са четирима непълнолетни момчета на възраст от 14 до 17 г. Те са били задържани за срок до 24 часа по Закона за МВР. Предстои Районна прокуратура-Стара Загора да им повдигне обвинения за причиняване на средна телесна повреда по хулигански подбуди.  

По досъдебното производство са извършени множество действия по разследването - разпити на свидетели, изискана е медицинска документация, приобщени са писмени доказателства и др.