Живущите на четири улици в Кюстендил ще трябва да подменят съдовете си за битов отпадък, предаде ФОКУС. Подмяната започва от днес и ще продължи до 6 февруари.
Промяната засяга домакинствата на улиците "Спартак“, "Чаталджа“, "Клокотница“ и "20-ти април“.
Досегашните контейнери за битов отпадък тип "бобър“ ще бъдат заменени с индивидуални кофи с вместимост 120 литра. Предвижда се всяко домакинство да получи по една кофа за битов отпадък.
Новите съдове ще бъдат предоставяни срещу подпис от член на съответното домакинство.



10:00 / 02.02.2026
1249





