Преди дни "Фокус" ви информира, че част от Главната на Пловдив пропадна. Днес служители на ВиК в града под тепетата разкопаха огромна дупка. Причината - аварирал водопровод.
Част от района в момента е без вода. Ситуацията изглежда доста сериозна, а работниците са на мястото още от сутринта. Според официалната интернет страница на водоразпределителното дружество проблемът трябва да бъде решен най-късно до 17:00 часа.
Тротоарната настилка обаче ще бъде изцяло възстановена поне след седмица-две, докато се слегне земната маса след ремонта.
Точно на същото място през май 2020 година се случи нещо подобно. Тогава тук бе изкопан голям ров, а по-късно "аварията" бе ликвидирана.




14:29 / 02.06.2023
773





