Служители на горското стопанство в Петрич са били нападнати от бракониери. Това съобщиха за ФОКУС от Югозападното държавно предприятие. От там уточниха, че вчера сутринта, след като до директора на ДГС Петрич е достигнала информация за подготвена незаконна сеч, той незабавно изпраща служители на обход в района.
При проверката горските служители установяват бракониери, които вече са натоварили незаконно добити дърва. При опит за проверка един от нарушителите прави опит за саморазправа с горски служител, като вдига моторна резачка и отправя заплахи.
Служителите реагират адекватно и професионално, подаден е сигнал на телефон 112, а лицата, отправяли заплахите, са задържани от органите на реда.
Това се случва в изключително натоварен ден за служителите на ДГС Петрич – същия ден, в който горските служители участват и в гасенето на два пожара.
Последните дни са изключително тежки за горските служители заради множеството възникнали пожари, а наред с това те продължават да изпълняват и задълженията си по опазване на горите от незаконна сеч и посегателства.
"Благодарим на служителите на ДГС Петрич за професионализма, смелостта и самоотвержеността! Горите имат нужда от хора, които да ги пазят – дори когато това е свързано с риск за самите тях", допълват от горското стопанство.



10:13 / 18.08.2026
17



