Снощи в Родопски драматичен театър "Николай Хайтов" – Смолян се проведе Коледен благотворителен концерт "От деца за деца“ в подкрепа на фондация "Искам бебе". Той бе организиран от детска градина "Зорница" в Смолян.
Събитието се превърна в един чудесен празник. На сцената се изявиха талантите от детската градина и ДМФ "Щурче" към читалище "Христо Ботев", които дариха многобройната публика с прекрасни моменти и емоции.
"Нашият концерт беше молитва и надежда, защото малките ни ангели подадоха ръка на надеждата. Избрахме да подкрепим Фондация "Искам бебе", защото вярваме, че няма по-голямо чудо от детската усмивка и от това да помогнем на едно семейство да чуе заветната дума "мамо", каза директорът на "Зорница" Дора Кименова. Тя благодари на кмета Николай Мелемов и всички дарители, които отново подкрепиха благородната кауза. Кименова обяви, че сумата събрана от концерта е 4 320 лв. и към нея ще се прибавят и 1000 лв., дарени от Ротари клуб-Смолян.
"Сърцето ми е у дома тук при Вас, защото, когато изричам тези думи, знам, че Вие с вашата молитва ще помогнете да се случи чудото в още един дом - на едно момиче от Смолян, Дони", каза основателят на Фондация "Искам бебе" Радина Велчева.
Развълнуваната Донка благодари на всички, защото и дават шанс да сбъдне най-голямата си мечта - да има детенце. Единственият шанс семейството да се сдобие с рожба е чрез инвитро. "За човешките мечти няма нищо невъзможно. Когато толкова много сърца са обединени от общата мечта - за появата на нов живот, всяко място се превръща в храм и всеки миг е Рождество", каза още Донка.
Всички вярваме, че чудото в семейството на Донка ще се случи!



12:44 / 18.12.2025
2087




