27-годишен бивш военен от смолянското село Смилян, получи условна присъда след споразумение с прокуратурата за шофиране в нетрезво състояние, при което е самокатастрофирал. Той е получил условна присъда от 6 месеца, с изпитателен срок от 3 години. Свидетелството му за управление ще бъде отнето за година и половина. Той ще трябва да плати и да плати и стойността на автомобила – 583 евро, тъй като той не е негов и няма как да бъде конфискуван.
Споразумението вече е одобрено от Военния съд в Пловдив.
Мъжът е признал вината си за причиняване на катастрофата. Около 11:25 часа на 28 ноември миналата година, на пътя между Смилян и село Кошница, той се е блъснал в скат. При инцидента той е пострадал леко и не се е наложило да бъде настаняван в болница.
Тестът с дрегер на място е отчел 4,38 промила, а кръвната проба е показала 3,87 промила.



15:43 / 25.03.2026
2010





