Жестоко убийство разтърси Съединение.
Разследват бивш офицер за смъртта на 21-годишния мъж от село Найден Герово, открит мъртъв и разчленен.
Убийството е извършено заради опит за кражба в овчарник край Съединение. Жертвата е работела за човека, който е собственик на стопанството.
Преди около седмица той тръгва към овчарника и повече не се връща. Баща му пуска сигнал, че синът му е изчезнал и след дни полицаите задържат собственика на овчарника, който прави самопризнание, че той го е убил, защото се е опитал да открадне от него.
Престъплението е извършено по особено жесток начин.
Жертвата е намерена разфасована в няколко чувала, снощи след задържането на убиеца.
Бащата на убития мъж разказа пред Bulgaria ON AIR, че синът му е страдал умствена изостаналост, както и че е извършвал безброй кражби през годините.
"Детето го няма от 7-8 дни. Намериха го. Дойде кметът. Отидохме в Съединение в полицията и разбрахме, че е утрепан. Първо казал: "Как ще се разправям с това момче", но полицаите го разбрали. По пътя към тях казал, че го утрепал и е в обора", разказа бащата на 21-годишния мъж Асен Димитров.
"Жертвата, в последните 4-5 години, почти няма къща, която да не е изтарашена от него. В последните две години започна да напада беззащитни жени, възрастни хора", каза кметът на село Найден Герово - Атанас Арабаджийски.
На място все още се извършват процесуално-следствени действия и повторен оглед. Убиецът е задържан и предстои да му бъде повдигнато обвинение



15:53 / 19.08.2026
100





