Служители от районната администрация на столичния "Илинден" заедно с представители на МВР проведоха акция срещу незаконните търговски дейности в парк "Св. Троица“. Това съобщи районният кмет Емил Бранчевски.
Ето какво още каза той: "След многократни предизвестия, предписания и съставени актове от страна на администрацията, промяна в поведението на търговците не настъпи. Затова преминахме към следващата мярка, предвидена в закона и вменена ми като задължение.
Иззехме незаконния атракцион и обслужващите го машини.
Информирахме отговорните институции за използването на животно без документи за търговска дейност. Съставени бяха общо 3 акта.
Нашият ангажимент е да опазим реда и сигурността в парковете и да гарантираме, че те ще бъдат място за спокойствие и почивка на гражданите".



14:39 / 12.09.2025
1692




