Адвокат Антоанета Николова: Не може да знаеш за убийство и да си мълчиш. Чакаме реакция от прокуратурата

©
"Те знаят, че Рангел е убил Митко, знаят датата 21 юли, оттам нататък се започва снабдяване с документи, прехвърляне на автомобили и мълчание. Прокуратурата може да се сезира и въз основа на такива данни да извърши проверка защо тези хора са мълчали? Както и за Гунчев, който е стоял да пази, докато се товари тялото на Митко и десетки дни наред си мълчи, знаейки още същата вечер какво се е случило.
Ние чакаме реално нещо в тази посока да се работи. Не може да знаеш за убийство, да си мълчиш и това да е нещо правомерно. Всеки е длъжен да съобщи в полицията за такова нещо. Това не е шега, това не е дискотека да са си удряли шамари" - заяви адвокатката, която представлява майката на убития Димитър Малинов в съда.
Юристката разказа още, че след убийството на Митко родителите на близнаците са им извадили международни паспорти и единият от тях става титуляр на правото на собственост на автомобила.
"Това ме смути чисто като майка, защото каквото и да е станало, те не могат да върнат времето назад, но не може ти така да възпитаваш и децата си. Казали, че искат да мълчат, защото били заплашвани от Рангел. Дори да е така – дори Рангел да ги е заплашвал. А тази майка, която си търси детето? Ако си спомняте, тогава цяла Цалапица беше вдигната на крак, търсеха по реки, дерета, пътища и къде ли не това момче. А те заминават на море" - разказа Николова.
Очаква отговор на въпроса защо са мълчали, при положение че синовете им са заявили, че те нищо не са направили, а Рангел е направил. "Ако защитаваш собствените си синове – да. Но да знаеш, че Рангел е направил нещо и да си мълчиш?" - пита риторично адвокатката.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | ||||||
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 |
Задържаха заместник-кмета на София Никола Барбутов
22:17 / 24.06.2025
Обици и фибула разкриват поредната тайна на Хераклея Синтика
21:43 / 24.06.2025
На косъм от трагедия: Тротинетка и мотор едновременно едва не пре...
21:25 / 24.06.2025
"Излетя капачката на антифриза": Пътници в градския транспорт, об...
22:33 / 24.06.2025
Какво казаха кметовете на "Люлин" и "Младост" на Терзиев и получи...
20:23 / 24.06.2025
Катастрофа затвори пътя Пампорово – Чепеларе
20:01 / 24.06.2025
Актуални теми