75-годишна баба даде близо 2 хиляди лева на телефонни измамници в Стара Загора, съобщиха за "Фокус" от ОДМВР-Стара Загора. На 9 юли, в 20.30 ч. във Второ РУ-Стара Загора, е получено съобщение от 75-годишна жена, че около 13:50 часа на стационарния й телефон в Стара Загора, жена се обадила, като се представила за нейна родственица и поискала пари за операция. Малко по-късно на същия номер се обадил мъж, който я въвел в заблужнение по схемата "съдействие на полицията". Възрастната жена хвърлила през терасата на апартамента си 1950 лева. Образувано е досъдебно производство. Работата по случая продължава.
От полицията съветват:
Бъдете бдителни и не се поддавайте на телефонни измами!
Жертви стават основно възрастните хора - предупредете близките си, обяснете да не дават пари на непознати под никакъв предлог.
Не давайте пари, поискани по телефон от непознат телефонен номер. При телефонно обаждане от непознат номер с искане за пари сигнализирайте на 112 или се обадете на своите близки.
По никакъв повод не давайте пари на непознати, независимо от предлога. В никакъв случай не се съгласявайте да давате пари и ценности на ръка, да ги хвърляте през терасата, да ги оставяте на обществени места до пътни табели и т.н.
Не се доверявайте на непознати хора.
Не предоставяйте лични данни и данни за свои близки по телефона.
В случай, че получите обаждане и спрямо Вас бъде осъществен опит за телефонна измама, незабавно подайте сигнал на тел.112 или директно в подразделение на полицията.



12:00 / 11.07.2025
1368





