62-годишен мъж от разградското село Трапище пострада при пътно-транспортно произшествие в Разград. Това съобщиха от Областна дирекция на МВР в Разград, цитирани от ФОКУС.

Сигналът за катастрофата между три автомобила е получен около 18:00 часа на 25 юни. 20-годишен водач на "БМВ", движейки се по улица "Васил Левски" в посока центъра, не спира на червен светофар, навлиза в кръстовището и блъска автомобил "Ауди", шофиран от пострадалия.

При удара колите се завъртат и блъскат изчакващия на червен сигнал на светофара "Опел", шофиран от 60-годишен разградчанин. Водачът на "Ауди"-то е транспортиран в МБАЛ-Разград с фрактури на ломбален прешлен, шест ребра и лопатка на лявата ръка.

Пробите за употреба на алкохол на водачите са отрицателни. На виновника е взета и кръв за химичен анализ за употреба на наркотици.

По случая е образувано досъдебно производство по чл.343, ал.3, А във връзка с чл.342, ал.1, пр.3 от НК.