Президентът на САЩ за пореден път заплаши да приложи военна сила срещу Иран в случай на повторно нарушение на режима за прекратяване на огъня.

За това Доналд Тръмп съобщи в социалната си мрежа Truth Social.

"Самолети на САЩ нанесоха удари по складове за ирански ракети и безпилотни летателни апарати, както и по крайбрежни радиолокационни обекти, тъй като те отново нарушиха споразумението за прекратяване на огъня!“, написа американският лидер.

Той предположи, че "вероятно те никога няма да се научат“.

"Може да настъпи момент, в който вече няма да можем да бъдем разумни и ще бъдем принудени по военен път да довършим това, което започнахме много успешно“, отбелязва Тръмп.

Ако това се случи, "Ислямската република Иран вече няма да съществува“, подчерта президентът на САЩ.

Централното командване на въоръжените сили на САЩ нанесе поредния удар по цели в Иран в отговор на обстрела на търговски кораб.