В нощта на 9 януари руските сили може да нанесат нов масиран удар по Украйна. Това обяви днес президентът на страната Володимир Зеленски във вечерното си обръщение, предава УНИАН.
"Има информация, че тази вечер може да има нов масиран руски удар. Много е важно да се обърне внимание на въздушните тревоги днес, утре и постоянно да се намери укритие. Руснаците са неизменни, опитват се да се възползват от времето“, подчертава украинският президент.
Зеленски коментира и последствията от руските атаки срещу Днепропетровск и Запорожие.
"През целият ден днес идват доклади от правителството. От всички служби, които всъщност работят денонощно, за да отстранят последствията от руските удари. В Днепропетровск, Запорожие - след атаката срещу инфраструктурата имаше изключително трудна ситуация с електричеството, с всички доставки. Разгръщат се необходимите ресурси.
Благодаря на всички ремонтни екипи, благодаря на комуналните служби, Държавната служба за извънредни ситуации на Украйна, на всички енергийни компании - работата продължава без прекъсване“, информира президентът.
Според него, в Запорожка област електрозахранването е възстановено по графици през деня. Днепър, Кривой Рог, Никопол, Павлоград и други градове и общини на Днепропетровск все още имат ток.
"За съжаление, днес имаше нови удари - по-специално по енергийния сектор и гражданския сектор, в Кривой Рог - по жилищни сгради.
Наредих на правителството да помогне на местните власти да окажат максимална помощ на всички замесени. Заедно с премиера на Украйна проверихме докладите от регионите - не всички доклади са верни. Ще има заключения. Изпратих вицепремиера по възстановяването в Днепър, за да наблюдава лично работата и своевременно да решава проблемите с помощта. Прави се максимумът за възстановяване на доставките“, обобщи държавният глава.



20:26 / 08.01.2026
6646




