"През изминалата седмица Русия е използвала над 900 планиращи бомби (известни като КАБ-ове), около 400 ударни безпилотни летателни апарата тип "Шахед" и почти 30 ракети от различен тип срещу украинците". Това посочва украинският президент в публикация във Facebook, предава "Укринформ".
"Снощи Русия отново нападна Харков - с бомби върху обикновена жилищна сграда. В резултат на обстрела са ранени 21 души. Сред тях са осемгодишно дете и двама тийнейджъри на 17 години. Евакуирани са 60 жители от сградата. На всички се оказва необходимата помощ", заявява Зеленски.
Според него общо през седмицата Русия е използвала над 900 планиращи бомби, около 400 бойни дрона тип "Шахед" и почти 30 ракети от различен тип.
"Трябва да укрепим способностите си, за да продължим да защитаваме живота и сигурността. Украйна се нуждае от възможности за пълен обхват на действие. Убеждаваме партньорите си и ще продължим да говорим за това и през следващата седмица", подчертава Зеленски.



13:27 / 22.09.2024
32815




