За първи път Северна Корея обяви публично, че разполага със съоръжение за обогатяване на уран, съобщава информационната агенция Yonhap, като се позовава на KCNA.
В хода посещение в контролна зала в съоръжение за обогатяване на уран лидерът на Пхенян Ким Чен-ун призова да се увеличи броят на центрофугите, за да се произведат повече ядрени оръжия за самоотбрана.
Ким направи призива по време на посещение в Института за ядрени оръжия и база за производство на "ядрени материали за оръжия“, според севернокорейската информационна агенция KCNA. Местоположението на съоръжението или датата, на която е извършена инспекцията, не се конкретизират.
По време на посещението Ким "подчерта необходимостта от допълнително увеличаване на броя на центрофугите за експоненциално увеличаване на ядрените оръжия за самоотбрана в съответствие с политиката на партията за изграждане на ядрени въоръжени сили“, се казва в доклада.



10:10 / 13.09.2024
31684




