Руските войски са превзели 85% от Покровск. Това съобщава в социалната мрежа Х военният анализатор на Bild Юлиан Рьопке.

Той отбелязва, че не се наблюдават никакви признаци за украинско контранастъпление в северната част на града.

"Забележително е, че засега няма видео с бомбардировки, дронове или трикове с вдигане на знамена в центъра“, пише той.

По-рано мониторинговият проект DeepState съобщи, че руската армия отново е напреднала в Покровск и още около три села. Според анализаторире, руските войски имат успех в Донецка и Харковска област, припомнят от УНИАН.

Преди няколко дни допълнителни сили на специалните части на Украйна бяха изпратени към Покровск. Според украинското разузнаване, в момента се работи по ликвидирането на опитите на Русия да разшири огневото си влияние върху логистиката.

Днес Институт за зследване на войната съобщи, че руските сили проникват в Покровск от района Зверево-Шевченко-Новопавловка и се струпват в североизточните и южните покрайнини на града

В същото време Въоръжените сили на Украйна продължават отбранителните си усилия и контраатаките. В частност, украинските военни са напреднали в Родинское, където се е запазило присъствието на руските войски.