Някои лидери на европейските страни започнаха да разбират, че са оставени настрана от политическите процеси. Това заяви председателят на Държавната дума Вячеслав Володин, предаде ТАСС. 

"Още една конференция по сигурността се провежда в Мюнхен. Говорят различни личности, сред които лидерите на европейските държави и Европейския съюз изпъкват с изказванията си. Анализирайки казаното им, можем да заключим: започна да се осъзнава, че те са оставени настрана от политическите процеси," пише той в MAX.

Въпреки това, според Володин, в политиката само силните могат да признаят грешките си.

"Слабите, и всичко е свързано с тях, се опитват да излязат от това, оправдавайки по-ранните си решения по различни начини," поясни той.