Великобритания забранява отглеждането на Американски булдог заради поредица брутални атаки

©
Съобщението дойде по-малко от седмица, след като едно от набитите, мускулести кучета беше замесено в нападение срещу 11-годишно момиче, отивало до магазините със сестра си в английския град Бирмингам.
Обявявайки плана, Сунак каза, че "споделя ужаса на нацията“ по отношение на поредица от сериозни нападения на кучета.
"Ясно е, че не става дума за шепа зле обучени кучета, това е модел на поведение и не може да продължава“, отсече Сунак във видео съобщение.
По думите му, мъж е бил убит в четвъртък в Централна Англия при нападение на Американски булдог. Полицията съобщи, че мъж е бил арестуван по подозрение за непредумишлено убийство.
Според кампанията Bully Watch, която се застъпва за забраната за продажба и развъждане на големи бойни кучетата, породата е отговорна за повече от половината от всички фатални атаки на кучета във Великобритания миналата година.
Тези кучета първоначално са били развъждани от американски питбул териери и американски стафордширски териери и са се появили за първи път в Обединеното кралство "около 2014 или 2015 г.“, като броят им нараства бързо през последните години, каза групата за кампанията.
Сунак е помолил полицията и експертите да намерят всички такива животни, което ще е първата стъпка, преди да се надява те да бъдат забранени до края на годината.
Редица британски благотворителни организации за защита на животните, включително RSPCA, заявиха тази седмица, че забраната на конкретни породи не е решение.
В съвместно изявление те вместо това обвиниха "безотговорното развъждане, отглеждане и собственост" и заявяват, че правителството вместо това трябва да се съсредоточи върху "регулациите за контрол на кучетата и върху насърчаването на отговорно притежаване и обучение на кучета".
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Зеленски: Украйна може да получи системи за ПВО от САЩ заради спо...
18:49 / 03.05.2025
Сръбският президент Александър Вучич е приет в болница
16:40 / 03.05.2025
Абас Аракчи: Иран има право да притежава ядрено гориво
16:14 / 03.05.2025
Великобритания предаде на Украйна последните си самоходни артилер...
15:19 / 03.05.2025
Дмитрий Медведев: Ако има провокация в Деня на победата, няма гар...
14:58 / 03.05.2025
Русия започва наказателно дело срещу България заради повреждането...
14:28 / 03.05.2025
Актуални теми
Анкета
Не (21399) | 40% | ![]() |
Да, но отложено и превъртам реклами и съдържание (19678) | 37% | ![]() |
Да, гледам по традиционен начин (12157) | 23% | ![]() |