Вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс планира да посети Унгария през следващите дни, съобщи Reuters, позовавайки се на свои източници.
Посещението на Ванс има за цел да демонстрира подкрепата на Съединените щати към унгарския премиер Виктор Орбан преди парламентарните избори в страната на 12 април .
Наскоро в Будапеща се проведоха мащабни митинги между поддръжници на правителството и опозицията. Поддръжниците на партията на настоящия премиер нарекоха шествието си "Марш за мир“. Те носеха транспаранти с надписи "Няма да бъдем украинска колония“ и обвиниха Киев, че отказва да възобнови транзита на руски петрол през петролопровода "Дружба“.
Опозицията също събра десетки хиляди демонстранти. Петер Мадяр, лидер на опозиционната партия "Тиса“, заяви, че кампанията на правителството се основава на "абсурдна пропаганда“.



09:29 / 19.03.2026
2581



