Войната на Русия срещу Украйна няма да приключи в близко бъдеще, смята вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс. В интервю за Брет Бейер за Fox News Ванс отбелязва също, че всяка от страните вече знае какви условия за мир поставя другата.

"Време е за директни преговори": САЩ се отказват от ролята на посредник в преговорите между Москва и Киев

И сега, според вицепрезидента на САЩ, всичко "зависи от руснаците и украинците“.

"Те трябва да се споразумеят и да спрат този брутален, жесток конфликт. Той няма да стигне доникъде, Брет. Той няма да приключи скоро. Да, украинците са ядосани, защото са били нападнати, но нима ще продължаваме да губим хиляди и хиляди войници заради няколко километра територия?“, коментира Ванс.

Той също така добавя, че се надява "и двете страни да се вразумят“.

Според Ванс, ако това се случи, то ще бъде, защото президентът на САЩ Доналд Тръмп е предложил една от най-добрите сделки на 21-ви век.