Вагнер са тръгнали на "решаващ щурм" срещу Бахмут

©
Според информацията, руските части атакуват позициите на Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) в Хромово, движейки се срещу частите, които пробиват от юг.
Ако Хромово падне, всякакво снабдяване на украинския гарнизон в Бахмут ще стане крайно проблематично.
Едновременно с това е започнат мощен щурм по линията на пътя Константиновка – Бахмут източно от Красное (Ивановское).
По рано "Рибар“ съобщи, че щурмови групи на ЧВК "Вагнер" са навлезли на територията на "Артьомовския металообработващ завод" (АЗОМ) от север и започват да се придвижват дълбоко в територията на индустриалното предприятие.
АЗОМ е огромна зона с гъста промишлена застройка и мрежа от подземни съоръжения, която преминава под земята на десетки етажи.
В събота сутринта собственикът на ЧВК "Вагнер“ съобщи, че формированията му се намират на 1200 метра от центъра на Бахмут.
Едновременно с това ожесточени боеве се водят край хълмовете в Луганска област. Бойците от ВСУ споделиха видео как руснаците щурмуват Белогоровка.
На показаната топографска карта се вижда, че руснаците и украинците са на противоположни височини. Сивата зона е лежащата помежду им равнина.