ВСУ громят интензивно руската ПВО в Крим преди пристигането на F-16

©
"Според картата на руските военни съоръжения на полуострова в началото на юни украинските сили атакуваха руския влекач "Сатурн“ от проект 498, или "Протей“, на езерото Панское“, се казва в материала.
Освен това от юни до сега ВСУ са успели да поразят най-малко три системи за противовъздушна отбрана С-300, четири системи за противовъздушна отбрана С-400 и три радарни установки.
Освен това Украйна атакува руски военен обект край село Мичуриновка и удари склад за боеприпаси в района на Балаклава. Журналистите записаха и пожари на полигона във Витино.
"Анализаторите от Американския институт за изследване на войната смятат, че украинските удари по руски цели в Крим имат за цел да отслабят руската противовъздушна отбрана, преди да получат изтребители F-16“, отбелязва изданието.