Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и председателят на Европейския съвет Антониу Коща пристигнаха в Киев по повод четвъртата годишнина от пълномащабното нахлуване на Русия. Това става ясно от съобщения в социалната мрежа X.

"В Киев за десети път от началото на войната. За да потвърдим, че Европа непоколебимо подкрепя Украйна във финансово и военно отношение и през тази сурова зима“, пише фон дер Лайен в социалната мрежа X.

Тя посочва, че е пристигнала в Киев, за да подчертае неизменната си подкрепа за справедливата борба на Украйна.

"И за да изпратим ясен сигнал както към украинския народ, така и на агресора: няма да отстъпим, докато мирът не бъде възстановен. Мир с условията на Украйна“, подчертава фон дер Лайен.

"Една обща решителност: да осигурим справедлив и траен мир в Украйна. Ето защо днес сме тук, в Киев“, пише от своя страна Коща.

На киевската жп гара председателят на Европейската комисия и председателят на Европейския съвет са посрещнати от министъра на външните работи на Украйна Андрий Сибига.