В Покровското направление на Донецка област пилоти от 2-ри батальон за безпилотни системи "Черен рой'' на 1-ва отделна бригада взривиха миниран мост, използван от руските войници, предава Цензор.НЕТ.

Това съобщи в събота, 7 февруари, доброволецът, общественик, съветник на министъра на отбраната по въпросите за увеличаване на използването на безпилотни летателни апарати на фронта, Сергий Стерненко.

Според украинското разузнаване, руснаците са използвали мостта за прехвърляне на техниката си и попълване на личния си състав.

"Джакпот в Покровско направление! Панамските оператори от 1-ва бригада с безпилотни летателни апарати в коронясан стил унищожиха миниран мост, който руснаците използваха за преместване на техниката си“, се казва в публикацията на Старненко.