В събота, 14 юни, се състоя нова размяна на  военнопленници между Украйна и Русия. Сред освободените са и украински войници, които са в руски плен от 2022 година.

Това съобщи украинският президент Володимир Зеленски в Telegram, предава Канал 24 канал.

Размяната на затворници на 14 юни

Президентът на Украйна Володимир Зеленски съобщи в своя Telegram канал, че е извършена поредна размяна на военнопленници -  четвъртата за една седмица.

''Днес сред завърналите се военнопленници, има много украински войници от редиците на ВСУ, Националната гвардия, Държавната гранична служба и Държавната специална транспортна служба, които са били в плен от 2022 година'', посочи президентът.

Той подчерта, че Украйна трябва да освободи всички и работи именно за това, за да не бъде оставен никой украинец в плен. Зеленски благодари на всички, които са помагали за това.

ГРУ отбеляза, че значителна част от освободените днес пленици са били заловени по време на отбраната на Мариупол. Повечето от освободените са офицери. Също така, част от освободените войници не са навършили 25 години.

"Украинците, които са се сражавали в Донецкото, Запорожкото, Луганското, Херсонското, Харковското, Сумското и Курското направления, се завръщат в общия дом“, заяви той.

Украинският президент добави, че вероятно последните етапи от размяната на затворници между Украйна и Русия може да се проведат на 20-21 юни.