Министерството на отбраната обяви, че Турция планира да закупи по 12 изтребителя Eurofighter Typhoon от Катар и Оман като временно решение, докато започнат доставките на нови самолети от Обединеното кралство, пише Turkey Today.

"Самолетите, които ще бъдат придобити от Катар, ще бъдат доставени в страната ни след подписването на договора, докато самолетите, които ще бъдат закупени от Оман, ще бъдат доставени в страната ни след планираните дейности по модернизация“, добавиха източници от министерството на отбраната.

Относно закупуването на F-35, източниците заявиха, че дипломатическите контакти и преговорите продължават.

Източници от Министерството на отбраната добавиха също, че няма нови разработки по отношение на системата за противовъздушна отбрана С-400.