Външният министър на Германия Йохан Вадефул заяви в петък, че доставката на изтребителите Eurofighter Typhoon за Турция може да се осъществи през тази година, но подчерта, че подписаното споразумение трябва да бъде финализирано, преди да се продължи с доставката, пише Turkey Today.
"Мисля, че това ще се случи за кратко време. Мисля, че може да се случи тази година. Eurofighter е модел, който се произвежда от дълго време и чух, че производственият капацитет е разширен", каза той.
"Доставката до Турция ще се осъществи за кратко време. Но тези решения ще бъдат взети от компаниите. Компаниите могат да предоставят тази информация. Нуждаем се първо, от подписано споразумение. Работи се по този въпрос", отбеляза той.
"Фокус" припомня, че Германия даде зелена светлина за доставката на 40 изтребителя Eurofighter Typhoon на Турция.



15:17 / 18.10.2025
4454




