Президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви извънредно положение във Вашингтон заради изтичане на канализация в река Потомак. Това обявиха от Федералната агенция за управление при извънредни ситуации (FEMA), пише Газета.
"Тръмп одобри обявяването на извънредно положение в окръг Колумбия," се казва в изявлението.
Департаментът отбеляза, че пробивът на канализацията в столичната река все още влияе на екологичната ситуация, а решението на американския лидер ще позволи координиране на работата за изчистването й.
На 19 февруари кметът на Вашингтон Мюриел Боузър обяви извънредно положение във връзка с разлив на канализация в река Потомак.



18:24 / 21.02.2026
3200




