Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че към края на годината ще приеме в Белия дом китайския лидер Си Дзинпин на фона на опитите на двете страни да установят икономически отношения. Тръмп съобщава това в интервю за NBC News, записано в сряда – в деня, в който той и Си проведоха телефонен разговор за търговията, Тайван, войната на Русия в Украйна и ситуацията в Иран.

Очаква се Тръмп да посети Китай през април, а след това Си Дзинпин да посети Съединените щати.

"Да, той (Си) ще дойде в Белия дом – по-близо до края на годината. Ние сме двете най-мощни страни в света и имаме много добри отношения“, заявява Тръмп.

Също така е важно да се отбележи, че на 6 февруари САЩ призоваха Китай и Русия да започнат преговори за сключване на нов договор за контрол над ядрените оръжия.