Американският президент Доналд Тръмп нарече срещата с украинския си колега Володимир Зеленски в Давос "много добра“. Той направи това кратко изявление пред пресата след края на срещата, предава Sky News.

Тръмп нарече срещата с украинския президент в кулоарите на Световния икономически форум следобед на 22 януари "много добра“ и добави, че "всички искат войната да приключи“.

На въпрос за перспективите за мирно споразумение, Тръмп отговори: "Ще видим какво ще се случи“.

"Ще има среща с Русия, тя ще се проведе утре. И ще има среща с президента Путин“, добави той.

Американският президент заяви още, че на срещата със Зеленски не са говорили за потенциалното членство на Украйна в ''Съвета за мир''.

Украйна е получила покана да бъде в борда на Съвета, но все още обмисля отговора си.

Срещата между Зеленски и Тръмп продължи около 50 минути. Екипът на Зеленски също я определи като "добра“.

Първоначално беше съобщено, че специалният пратеник на президента на САЩ Доналд Тръмп, Стивън Уиткоф, ще се срещне с руския президент Владимир Путин днес, 22 януари. Коментарите на Тръмп обаче подсказват, че срещата е отложена за следващия ден.