Президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви, че бъдещата среща с украинския президент Володимир Зеленски, вече е уговорена, предава Sky News.
Той коментира това по време на първото му заседание в кабинета на Белия дом след встъпването му в длъжност миналия месец.
По време на заседанието Тръмп заяви, че Володимир Зеленски "идва в петък, вече е потвърдено“.
"Ще подпишем споразумение, и това ще бъде много голямо споразумение“, коментира той бъдещата сделка за редкоземните изкопаеми.
От медията припомнят, че по-рано Тръмп заяви, че "данъкоплатците не трябва да плащат сметката" за парите, които САЩ са дали на Украйна след нахлуването на Русия - цифра, която той твърди, че приблизава 350 милиарда долара, но някои международни органи като Института за световна икономика в Кил изчисляват, че цифрата е значително по-малка, около 120 милиарда долара.
"Най-важното е, че определено ще сключим сделка с Русия и Украйна да спрем да убиваме хора“, добавя той.



19:56 / 26.02.2025
4812




