Президентът на САЩ Доналд Тръмп отново си приписа заслугите за преодоляването на редица въоръжени конфликти в различни региони на света и обеща, че скоро ще постигне края на още един. Тръмп заяви, че администрацията му "е прекратила осем войни“ и може скоро да "уреди деветата“. Той заяви това на среща с членове на Сената на Конгреса на САЩ от Републиканската партия в Белия дом, предава UNN.
''Ние постигнахме края на осем войни. И, вярвайте или не, наближава края на деветата'', заяви американският лидер.
В същото време Тръмп не уточни за кой конфликт говори.
По време на речта си той сравни действията си с тези на президентите Ейбрахам Линкълн и Джордж Вашингтон, казвайки, че ще се опита да "надмине техните постижения“.
"Ще бъде много трудно да победим Вашингтон и Линкълн, но ще опитаме, нали? Хей, те не уредиха осем войни, камо ли девета, разбирате ли? Ние уредихме осем войни, а деветата предстои, вярвате или не“, категорично потвърди Тръмп.
Припомняме, че подготовката на срещата на върха между Тръмп и Путин в Будапеща бе отложена за неопределено време.
Журналистът на NBC News Гарет Хаак съобщи това в социалната мрежа X, позовавайки се на източник в Белия дом.
Той добави, че телефонният разговор между държавния секретар на САЩ Марко Рубио и руския външен министър Сергей Лавров в понеделник, 20 октомври, е бил "продуктивен“.
Въпреки това президентът на САЩ смята, че и двете страни не са достатъчно готови за преговори, за да говорят за по-нататъшни действия сега,“ заявява източникът от Белия дом.



21:50 / 21.10.2025
2620





