Един човек е сериозно ранен, след като през нощта товарният влак падна от мост в Мюнхен, съобщи полицията в събота, предава DPA.

Два вагона са паднали от мост от височина около 5 метра и са се спряли на пътя. Първоначално не е било ясно какъв е бил товарът на влака. Полицията обаче заявява, че не се касае за опасни материали и че няма опасност за обществото.

Не е ясно кога вагоните ще бъдат изтеглени, а районът може да остане затворен до неделя.

Инцидентът е станал на линия, използвана изключително от товарни влакове, заявява говорител на железопътния оператор "Дойче Бан“. Няма прекъсвания в регионалните или междуградските превози.