Дизелов локомотив с 15 празни цистерни е дерайлирал в Ленинградска област. Това съобщи губернаторът на региона Александър Дрозденко в своя Telegram канал.

Инцидентът е станал на участъка Строганово-Мшинская в Лужския район.

"Дизелов локомотив с 15 празни цистерни е дерайлирал. Няма пострадали. Движението на влаковете е блокирано в две посоки. Десет крайградски влака са закъснели“, написа ръководителят на областта.

На мястото на инцидента са изпратени два аварийно-възстановителни влака от Санкт Петербург. Според Дрозденко, разследващите проверяват версията за саботаж.