Властите в САЩ публикуваха лиценз, който дава разрешение за транспортиране и продажба на определени партиди руски петрол, съобщава Bloomberg.
"САЩ разрешиха транспортирането и продажбата на определени партиди руски петрол“, се посочва в съобщението.
Американските медии поясняват, че става дума за лиценз, разрешаващ продажбата на петрол, натоварен в танкери към 12 март. Срокът на действие на лиценза изтича на 11 април 2026 г.
В съобщенията се отбелязва, че този лиценз ще замени аналогичен документ, публикуван на 12 март.
При това в новия лиценз се подчертава, че разрешението не се отнася за сделки, свързани с Куба, Северна Корея и Иран.



08:39 / 20.03.2026
9228



