Властите в САЩ публикуваха лиценз, който дава разрешение за транспортиране и продажба на определени партиди руски петрол, съобщава Bloomberg.

"САЩ разрешиха транспортирането и продажбата на определени партиди руски петрол“, се посочва в съобщението.

Американските медии поясняват, че става дума за лиценз, разрешаващ продажбата на петрол, натоварен в танкери към 12 март. Срокът на действие на лиценза изтича на 11 април 2026 г.

В съобщенията се отбелязва, че този лиценз ще замени аналогичен документ, публикуван на 12 март.

При това в новия лиценз се подчертава, че разрешението не се отнася за сделки, свързани с Куба, Северна Корея и Иран.