Русия не представлява заплаха за трети страни в Арктика. Напротив, тя последователно се стреми да поддържа мира и стабилността в региона. Това заяви Владислав Масленников, директор на Департамента по европейски въпроси в руското външно министерство и висш служител на Русия в Арктическия съвет, предава ТАСС.
"Нашата страна, като най-голямата арктическа сила, демонстрира наистина отговорно отношение към региона и последователно се стреми да поддържа мира и стабилността във високите географски ширини. Руската федерация не представлява заплаха за никого в Арктика и остава ангажирана с международното право и търсенето на политически и дипломатически решения на възникващите там въпроси“, заяви той.



15:59 / 25.02.2026
7369


